Canese koer

canese facebookTere sõber!

Mina olen Canese koer, nimeks mul Viper. Ah et kes ma olen ja miks mind Canese koeraks kutsutakse?
On kordi kaks ja rohkemgi, mil mõtlen…

“Auuu, elu on seiklus! Lähen üksipäini maailma avastama! Tean, et peremees muretseb, aga seiklusjanu on nii-nii tugev.”

Minu jaoks ei ole ükski auk liiga pisike ega hekk liiga kõrge – leian üles kõik põgenemisvõimalused. Näiteks ronisin kord mööda heki juurikaid üle aia, kasutasin isegi aiast eemal seisvat vana rauast prügikasti hüppelauana. Kui vahele jäin, tardusin oma jälgedesse ja katkestasin katse. Paaril korral ei õnnestunud neil mind tabada ja ma sain põgenema! Siis piirati aed võrkaiaga, mina õppisin siis kaevama. Proovisin end paaril korral aia alt läbi kaevata, tead sa ka, kui kaua selleks aega läheb?! Olen peaaegu alla vandumas, kuid ootan seda järgmist lumerohket talve. Küll ma siis jälle maailma avastada saan!

Kõlab tuttavalt? Kas teadsid, et tuhanded lemmikud panevad igal aastal kodunt plehku. Hea sõber, ole valvas ja ära lase meid silmist! Ja kui juhtub, sest ikka juhtub, on mul sulle üks hea soovitus. Canese kaelarihma abil leiad oma sõbra kiirelt! Vähem südamevalu sulle ja rohkem taasnägemise rõõmu sinu sõbrale.

Kas see mitte ei kõla nagu üks ülivinge diil! Mina arvan nii, seepärast tuntakse mind ka kui Canese koera.


Saame tuttavaks

Viper on mu päris nimi. Olen valge-must-hall-pruuni kirju malamuut. Silmad mul pruunid ja vanust juba üle 6 aasta.canese koer istub

Iseloomult olen isepäine, kuid armastan väga inimeste seltsi. Kavalusest ja tarkusest mul puudust ei tule – tean täpselt, mis rolli minu peres keegi mängib ja kuidas neilt paremad söögipalad välja meelitada. Vajadusel teen armsat nägu, kuid keelates viskab närvi mustaks küll ja seda on raske mitte välja näidata. Ma ei karda teisi koeri ning lähenen neile sõbrustavalt. Olen uudishimulik ja nuusutan, seejärel alles otsustan, kas murda või mängida. Ei ma pole murdja, aga hambaid oskan näidata küll! Kui teine koer peaks minuga pahandama, siis ega ma halvem pole, vastan ikka samaga. Aga muidu olen väga sõbralik ja mänguline!

Haukuda me malamudid ei oska, olen loobunud ka ulgumisest. „Rääkida“ seevastu mulle meeldib. Eriti siis, kui keegi tuttav koju tuleb või minuga jalutada tahab. Lisaks meeldivad mulle sõbrad, pere ja heatahtlikud inimesed. Väga meeldib, kui mind sügatakse ja alati on tore järelevalveta asju õue peale tassida. Valvan neid hoolsalt ja vahest peidan ka sügavale maa sisse, siis on hea kunagi need välja kaevata ja uuesti mängida! Susse ja tossusid on vahva ära peita, peremehel nalja ja tegemist kui palju! Ah jaa, olen väga suur lihasõber, totaalne karnivoor.

canese koer murul

Olen korralik kutsa, aga mulle ei meeldi, kui mind kammitakse, pestakse või minu hoolsa valve alt asju ära võetakse. Koerusi saab tehtud, mänguhoos vehin meelsasti käppadega ja näksin õrnalt. Suurem märul läheb aga lahti siis, kui julgen laua pealt miskit head hamba alla napsata. Teised ju tohivad! Tihti ma seda ei tee, sest pärast üksi esikus passida ja “asjade üle järele mõelda” pole vahva. Aga siiski, kui on tuju, siis haaran hambusse ja lidun saagiga peitu.

Peremehe empsi vastu on mul kõige suurem aukartus, tal on kombeks mulle see kohutav suukorv pähe panna ja millegipärast meeldib talle mu küüsi lõigata. Peaks temaga sel teemal lähemalt “rääkima”.

Njaa, mis veel? Ah jaa, olen valvas valvur, ka siis kui horisontaalasendis hoovi peal leban. Nimelt meeldib mulle suviti otsida endale jahe koht vilus, kus mõnuleda. Ja alati sinna, kus näen kõiki teisi pereliikmeid. Õnnetus ei hüüa tulles, ohtu tajun aga kaugelt – seega on minu kohustus teisi hoiatada.


MULLE MEELDIB!

Lemmiktegevused: Jalutamine. Mõnulemine, eriti kui mind sügatakse.
Lemmikvärv: Hea küss, väidetavalt ei näe me värve samamoodi. Sulle punane, mulle pruun. Sulle roheline, mulle kollane. Võta käpast (või näpust), kuidas see päriselt on.
Lemmiksöök: Liha, hakkliha, sea kõrv, saba…. mmmm – see kõik on sigahea!
Lemmikmagamisasend: Meeldib eksperimenteerida – kõik on lemmikud.
Suurim sõber: Peremees! Aga jah, üldjuhul on kõik suured sõbrad, kes mulle süüa annavad ja minuga jalutamas käivad!


Tutvus tehtud, Auuu!
Tšekka minu tegemisi ja sõpru ka facebookis!