Mida teha koeraga kui lähed reisile?

Meil kõigil tekib aeg ajalt tahtmine minna maailma avastama. Mõnede jaoks on sellel puhul oluline puhkus, kuid mõne jaoks hoopis matkamine. Üheks takistuseks sellel teel võib aga olla lemmik, kelle eest oled harjunud igapäevaselt hoolt kandma, kuid kes ei ole reisimisest sama vaimustunud kui sina. Mida sellises olukorras teha?

Valikud jagunevad üldiselt kolmeks: jätta koer koju, võtta koer endaga reisile kaasa või viia koer kellegi juurde, kes tema eest hoolt kannaks. Otsus ühe kasuks neist tuleks teha vastavalt oma koera harjumustele.


Kui tead, et koer tunneks end oma kodus kõige paremini, siis:

  • Võta ühendust oma tuttava või naabriga. Lepi temaga kokku, et ta käiks koerale süüa panemas ning temaga jalutamas.

 

  • Palka koerale abiline. Inimene, kes teeks sama, mis naaber või tuttav, kuid raha eest.

 

  • Palka koerale hoidja. Inimene, kes elaks sinu juures nii kaua kui sa reisil oled ning seega tegeleks sinu lemmikuga sama palju kui sina. Nii mõjuks sinu eemal olemine koerale ehk kõige vähem.

 

Kõigi nende variantide puhul on soovitatav kasutada ka Canese kaelarihma, kuna koer ei pruugi olla uue inimesega harjunud ning võib seetõttu ootamatult ära joosta. Nutika kaelarihma abiga on ta aga võimalik lihtsasti ülesse leida ning te saate oma reisi rahulikult nautida.

 

Kui soovid aga koera kellegi hoolde pikemaks anda:

  • Palka koerale hoidja. On olemas hoidjaid, kes on nõus koera enda koju võtma.

 

  • Räägi tuttavate ja naabritega ehk tahab keegi endale mõneks ajaks koera? Nii saaksite mõlemad kasu, ühel on hea katsetada, kas tema igapäevaellu sobiks üks armas koerake ning sina saaksid rahus puhkust nautida.

 

  • Vii oma lemmik koerte hotelli. Sellisel juhul tuleb küll arvestada veidi suurema rahakuluga, kuid saad vähemalt kindel olla, et su lemmiku eest hoolitsetakse. Samas tuleks enne kindlaks teha, kas koer seal ennast mugavalt tunneb. Eriti kui tegemist on pikema kui paari päevase reisiga.

 

  • Vii koer loomaarsti juurde. Ka loomaarsti juures pakutakse enamasti loomahoiu teenust. Eriti tasub seda varianti kaaluda, kui koer on haige ning vajab tavalisest erilisemat hoolitsust.

Kui aga ükski ülemine variant ei tundu sulle meeltmööda ning sa tead, et sa ei suudaks oma lemmikust kaua lahus olla, siis võid ta alati endaga kaasa võtta. Kindlasti peaksid aga sellisel juhul arvestama erinevate nõuetega, mida pead jälgima nii lennureisil kui ka uude riiki sisenedes. Soovitav on talle ka Canese rihm kaela panna, et kui ta uues kohas segadusse sattudes peaks ära jooksma, on ta võimalik lihtsalt ja kiirelt ülesse leida. Lisaks tasub uurida koerte hotelle ning hoidjaid ka sihtkohas, juhuks kui sa ei saa oma lemmikut kuskile kaasa võtta.