Mida teha, kui koer on kadunud?

Paljudel koeraomanikele on tuttav olukord, kui nende lemmik on kadunud. Koer on hea sõber ning tore kaaslane, ent mida teha olukorras, kui Sinu lemmik on kaduma läinud?

 

1) Otsi kodu lähedalt! Teadmatust koera asukoha suhtes võib olla raske taluda, kuid kiire ja oskuslik tegutsemine tagab edu. Lemmiku otsinguid tasuks alustada võimalikult vara, sest ta võib veel kodu läheduses olla. Kindlasti tasub rääkida ka naabrite ning ümbruskonnas olevate inimestega, ehk on nemad looma märganud.

2) Kasuta sotsiaalmeediat! Sotsiaalmeedia kaudu on Sul võimalik informeerida sõpru, tuttavaid koera kadumisest. Samuti tasuks jätta kuulutus koos looma pildi ja iseloomustusega teemakohastesse Facebooki gruppidesse, näiteks vastava piirkonna või mõnda loomasõprade gruppi.

3) Tee kuulutus! Kui Sinu lemmik on kadunud, siis tasuks võimalikult  kiiresti teha koerast pilt ja iseloomustusega kuulutus ning see üles panna ümbruskonna külastavamatesse paikadesse, näiteks kohalikku poodi või mänguväljakule.banner1


Kuid selliste olukordade vältimiseks, kui koer on kadunud ja tema asukohta pea võimatu määrata, on eelnevalt võimalik palju ära teha.

1) Kiip ja märgistatud kaelarihm! Hetkel kehtivate seaduste kohaselt on kiibistamine kohustuslik. Kuid veendu, et kiip on ka registreeritud. Muidu pole looma tuvastada võimalik. Hoolitse selle eest, et Su lemmikul on silt, kus on ära toodud telefoninumber ja muud vajalikud kontaktandmed.

2) Nutikas kaelarihm! Nutiajastu on jõudnud ka Sinu lemmikuni – jälitusseadmega kaelarihm, mille kaudu saab koera tegemistel silma peal hoida otse telefoni või arvuti vahendusel. Nutikas kaelarihm on ilmastiku- ja põrutuskindel, laetava akuga ning võimaldab lemmiku positsioneerimise üle-Eestiliselt.

Sinu lemmik on seda väärt! Tutvu nutika lemmiklooma kaelarihmaga siit.