Nutikas kaelarihm vs raadiopiirajaga elektrikarjus

Inimese parim sõber on koer ning loomaomanikuna soovime oma lemmikule ainult parimat. Koer, nagu iga teine loomgi, on täis uudishimu ja avastamisrõõmu, kuid tihtipeale ei pruugi meil olla küllaldaselt aega või energiat, et oma lemmikuga piisavalt tegeleda.

Siinkohal on loomaomanikele appi tuldud ning loodud mitmesuguseid süsteeme, mis võimaldavad lemmikul vabalt mängida, ilma et peaks muretsema, kas koer on minema jooksnud või kuidas ta hiljem koju tagasi saaks.

Kaks viisi, mille abil on võimalik tagada suurem vabadus nii endale kui ka oma lemmikule, on raadiopiirajaga elektrikarjus ning nutikas kaelarihm. Raadiopiirajaga eletrikarjus on sarnane kariloomade elektrikarjusele, nutikas kaelarihm seevastu uuema ajastu jälitusseadmetele.

 

Nufnuf kott ja Canese jälgimisseade

Raadiopiirajaga elektrikarjuse ja nutika kaelarihma võrdlus:

 

1) Kuidas toimib? Raadiopiirajaga elektrikarjuse komplekti kuuluvad signaalide saatja, kaelarihm signaalide vastuvõtmiseks ning juhe. Maha pandud juhtme ümbruses saab loom ebameeldiva elektrisignaali. Nutika kaelarihma sees on jälitusseade, mis võimaldab oma lemmikul silma peal hoida kogu Eesti territooriumil. Jälitusseade on jälgitav iga nutitelefoni või arvuti vahendusel.

 

2) Paigaldamine? Raadiopiirajaga elektrikarjuse jaoks tuleb selgeks teha, kui suurele maa-alale see paigaldada. Seejärel tuleb juhe vedada välja mõõdetud maa-ala piiridele. Lisaks tuleb loomale panna kaelarihm ning elektrisignaalidesaatja lähimasse pistikusse. Nutika kaelarihma töötamiseks piisab kõigest kui see oma lemmikule kaelarihmana külge panna.

 

3) Kellele mõeldud? Raadiopiirajaga elekrikarjus on mõeldud koertele ja kassidele, kes kaaluvad rohkem kui 3,5kg. Nutikat kaelarihma võivad kanda nii kõik koerad, kassid kui ka muud kodu- ja kariloomad.

 

4) Tööaeg. Raadiopiirajaga elektrikarjus vajab töötamiseks pistikut ning patareid. Seetõttu sõltub selle tööaeg pigem patareide kestvusajast. Nutikas kaelarihm töötab akuga, mis täislaetuna kestab kuni 16 päeva.

 

5) Hind. Kui raadiopiirajaga eletrikarjuse hinnad algavad kahesajast eurost, siis nutikas kaelarihm maksab kõigest 89 eurot.

 

Loomale turvalise keskkonna loomine peaks olema tema omaniku üks peamisi prioriteete. Nii raadiopiirajaga elektrikarjus kui ka nutikas kaelarihm on selle saavutamisel suureks abiks, kuid lõplik otsus tuleb teha siiski omanikul endal, lähtudes eelkõige looma eripäradest. Canese nutiseadme kohta saab rohkem infot siit !