Ohtlikumad olukorrad, millega koeraomanik võib silmitsi seista

Kui inimene otsustab pärast pikka kaalumist endale lõpuks koera võtta, siis on ta tihti planeerimise juures tähelepanuta jätnud olukorrad, mis võivad muutuda uue lemmiku jaoks ohtlikeks.

Esimene selline olukord on esimest korda koeraga välja jalutama minek.

Ta pole veel harjunud ümberringi varitsevate ohtudega ning võib lihtsasti ehamatada autode müra või signaalide peale. See võib temas tekitada nii hirmu või hoopis uudishimu. Seega tuleb jalutama minnes hoida koera kindlasti rihma otsas ning jälgida, milliseid emotsioone liiklus koerale põhjustab. Nii on võimalik ta piisavalt kiiresti ning õigesti reageerides maha rahustada ning olukord lahendada.

Teisena tuleb välja jalutama minnes tähelepanu pöörkadi tagasiside juurdeata ka teistele koeradele.

Kui sinu lemmik pole harjunud olema teiste koerade seltskonnas siis ei ole võimalik ette ennustada, milline on sinu koera jaoks kohtumine omasugusega. Kindlasti on olukorrad erinevad ning ka kõik koerad pole samasugused. Seega tuleb olla sellistes olukordades kindlasti valvel ning hoida oma koera rihma otsas, et tõsiseks muutuva olukorra puhul oma koer võimalikult lihtsalt ning kiiresti hoida õnnetustest.

 

Kolmandaks on ehk kõikide koeraomanike üks suuremaid hirme, koera ära varastamine.

See on olukord, millesse ei tahaks keegi sattuda, sest tõenäosus oma lemmik sellises olukorras tagasi saada on väike. Vargused juhtuvad peamiselt väljaspool koduaeda, hetkel, kui oled koera mänguplatsile lahti lasknud ning kaotad ta korra silmist või otsustasid hoopiski siseneda poodi, kus pole koerad lubatud ning seega jätad oma lemmiku ukse taha ootama. Sellistes olukordades on kõige parem, kui sul on võimalik koera kadumist avastades koheselt otsida ülesse tema asukoht. Selleks on soovitatav panna koerale kaela Canese jälitusseadmega kaelarihm, mis aitab sul koera asukoha tuvastada kiiresti ning iseseisvalt.

Neljas olukord võib kõlada üllatavana, kuid on sellepärast just eriti ohtlik.

Koera jaoks võivad ohtu kujutada ka lapsed. See kõlab küll imelikuna, kuid eriti just väljaspool peaks tähelepanu pöörama sellele, kuidas lapsed koeraga käituvad. Nemad tihtipeale ei teadvusta endale veel olukordi, mis võivad koera jaoks ohtlikud olla. Paljud lapsed samastavad lemmikuid mänguasjadega ning võivad nii koerale haiget teha. Lisaks võivad nad teda sööta asjadega, mida koera kindlasti anda ei tohiks. Samuti võib koerale halvasti mõjuda liigne armastus ehk kaisutamine ning sülle võtmine, mis lemmikule ilmtingimata just ei meeldi. Sellepärast tuleb olla koeraga laste ümbruses olles eriti tähelepanelik ning lisaks ka lastele kohe alguses seletada, kuidas koeraga käituda.

Viiendana on oluline jälgida oma koera ka koduaias.Nufnuf-kott-ja-Canese-seade

Isegi kui koer on teie peres olnud juba pikemat aega võib alati ette tulla olukordi, kus koeral on tahtmine või võimalus ära joosta. Põhjused selleks on erinevaid, seega ära jooksmise takistamiseks ei ole vaid ühte kindlat varianti. Küll on võimalus aga kindlustada enda jaoks koera kiire leidmine, kinkides talle jälitusseadmega kaelarihm, mille abiga oma lemmik turvaliselt jälle koju tagasi toimetada.

 

Canese jälitusseadme kohta saab rohkem uurida siit : http://canese.ee/kaelarihmad/